Darmowa dostawa z kodem lovematcha

Filozofia Pura Vida  

CZYM JEST PURA VIDA?

„Pura Vida” po hiszpańsku oznacza „czyste życie/pełnię życia”. Hasło to niesie jednak ze sobą zdecydowanie głębsze znaczenie. Stanowi dewizę życiową mieszkańców najszczęśliwszego kraju świata – Kostaryki. Pura Vida to podejście do otaczającego nas świata charakteryzujące się pogodą ducha niezależną od jakichkolwiek okoliczności. Jest to filozofia życia opierająca się na kultywacji spokoju, opanowania, życzliwości i wdzięczności.

SLOW LIFE

Zgodnie z filozofią Pura Vida warto w ciągu dnia zatrzymać się na kilka minut celem uzyskania dobrego samopoczucia i zrelaksowanego umysłu. Idealną okazję do chwili refleksji stanowi codzienny rytuał picia herbaty. Mimo iż picie tego popularnego napoju w pierwszej chwili może nie wydawać się niczym nadzwyczajnym, przyjrzenie się historii zaprzecza tej tezie. Historia pokazuje, że picie matchy sięga dalekiej przeszłości człowieka oraz, że od zarania dziejów było ono istotnym elementem wpisanym w życie ludzi. Rytuał picia herbaty wywodzi się z ceremonii herbacianej praktykowanej w starożytnych Chinach. Aktualnie również stanowi swego rodzaju rytuał społeczny. Picie herbaty jest często głównym punktem spotkań towarzyskich, podczas których bliscy i znajomi “wpadają na filiżankę”. Proces parzenia herbaty, stygnięcia napoju i picia go w miłym towarzystwie jest dosyć powolny, lecz to właśnie powolne tempo stwarza okazję do relaksu i pogawędek. Rytuał picia herbaty pozwala zatrzymać się w świecie, który wciąż pędzi do przodu, jest pełen pośpiechu i zmartwień. Spotkanie przy herbacie nie tylko daje możliwość zadbać o więzi społeczne, ale pozwala również zadbać o zdrowie swoje i najbliższych. Zielona herbata, a w szczególności matcha, charakteryzuje się szeregiem potwierdzonych badawczo właściwości pozytywnie wpływających na zdrowie człowieka. Wśród nich można między innymi wyróżnić: poprawę pamięci i koncentracji, szybszy metabolizm, wyższą odporność czy oczyszczenie organizmu z toksyn i szkodliwych substancji.

ŚRODOWISKO

Pura Vida posiada jeszcze jeden, bardzo ważny aspekt, którym jest potrzeba doceniania natury i odpowiedzialnego korzystania z jej wszystkich darów. Zjednoczenie z naturą i przemyślane czerpanie z jej dobrodziejstw to dla nas kwestia nadrzędna. Z tego powodu, współpracujemy bezpośrednio z rolnikami i aktywnie wspieramy ekologiczne rolnictwo oraz produkcję na małą skalę. Wszystkie rodzaje matchy oferowane przez My Pura Vida pochodzą ze Japonii oraz posiadają certyfikat JAS, który zapewnia, że herbata matcha jest w 100% organiczną japońską herbatą najwyższej jakości. Aby zapewnić najwyższą jakość każda partia matchy jest testowana na obecność pestycydów, metali ciężkich i promieniowania.

Dzięki zwolnieniu tempa, docenieniu natury i cieszeniu się ludźmi
oraz miejscami, które nas otaczają, z filiżanką herbaty w dłoni,
wszyscy możemy dołączyć do stylu życia Pura Vida!

Dlaczego warto wybrać My Pura Vida

FacebookWszystkie prawa zastrzeżone © 2024 My Pure Vida Projekt i wykonanie: HEDEA
Do góry