Darmowa dostawa z kodem lovematcha

BlogCzy matcha wspomaga odchudzanie?

Piękna sylwetka to nie tylko efekt ćwiczeń, ale przede wszystkim – właściwej diety. Zdrowe odżywianie obejmuje natomiast tak samo zbilansowane dania, jak i napoje. Czy warto włączyć do jadłospisu matchę? I czy naprawdę ma działanie odchudzające?

Podstawą zdrowego odżywiania jest odpowiednie zbilansowanie składników odżywczych. Niektóre z produktów, do których jesteśmy przyzwyczajeni warto zastąpić nowymi, które posiadają podobne właściwości, ale oprócz pustych kalorii dostarczają do organizmu także inne składniki odżywcze. Jednym z takich produktów jest matcha – dlaczego warto ją wprowadzić do diety?

Matcha – cudowne właściwości japońskiej herbaty

Popularność matchy sprawia, że coraz częściej trafia ona do naszego codziennego jadłospisu. Zawdzięcza to nie tylko wyjątkowemu kolorowi czy smakowi, ale też i wartościom odżywczym. Matcha posiada bowiem antyoksydanty, witaminy oraz minerały, które wspomagają naturalne funkcje życiowe oraz oczyszczające z toksyn.

Kolejnym, nie mniej istotnym składnikiem matchy jest… błonnik! To właśnie on przyczynia się do naszego chudnięcia, a dokładnie do wspomagania całego procesu. Błonnik bowiem odpowiada za sytość, a dzięki powolnemu wchłanianiu pozwala organizmowi pobrać aż 20% składników, które znajdują się w liściach tej wyjątkowej zielonej herbaty.

Czy warto wprowadzić matchę do swojej diety?

Wspaniałe właściwości odżywcze matchy sprawiają, że warto wprowadzić ją do swojego codziennego jadłospisu. Można zastąpić nią kawę – pobudza równie mocno, ale dodatkowo poza energetycznym kopem dostarczy organizmowi także cennych składników.

Jest również doskonałym elementem podwieczorku nadając mu smaku, a także aromatu, dzięki któremu z przyjemnością spędzimy wieczór.

Ale matcha to nie tylko napój, ale też i doskonały dodatek do potraw, szczególnie deserów. Kombinacje smakowe wcale nie muszą być tuczące, zwłaszcza że duża ilość błonnika, jaka znajduje się w matchy zmniejsza wielkość porcji, jaką będziemy w stanie zjeść.

Dbanie o zdrowie to nie tylko ćwiczenia, ale także właściwa i zbilansowana dieta. Należy zadbać w niej o różnorodność, dlatego też warto wprowadzać do jadłospisu między innymi zieloną matchę prosto z Japonii. Ten wyjątkowy dodatek nie tylko wzbogaci smak, ale przede wszystkim – dostarczy organizmowi cennych składników.

Dlaczego warto wybrać My Pura Vida

FacebookWszystkie prawa zastrzeżone © 2024 My Pure Vida Projekt i wykonanie: HEDEA
Do góry