Darmowa dostawa z kodem lovematcha

BlogTradycja picia matchy – historia i zwyczaje

Japończycy bardzo uważnie podchodzą do sposobu picia i parzenia herbaty. Związane jest to z rytuałami, które mają wyraz metafizyczny i rytualny. Historia matchy jest z nim ściśle powiązana – zapraszamy do zapoznania się z tą niezwykłą historią, dzięki której kolejna filiżanka matchy będzie iście duchowym przeżyciem.

Choć matchę uważa się za japońską herbatę, jej historia zaczyna się w nieco innym miejscu. Przez wieki powoli rozprzestrzeniała się po całym świecie, by dzisiaj stać się jednym z najlepszych i najcudowniejszych napojów, który nie tylko pobudza, ale dostarcza organizmowi również wiele cennych składników odżywczych.

Japońska herbata wcale nie pochodzi z Japonii

Największą niespodzianką dla miłośników matchy jest kraj jej pochodzenia. Japońska herbata matcha wywodzi się bowiem z Chin, a jej historia sięga VIII wieku. To właśnie w Chinach rozpoczęto produkcję tego napoju, który w niedługim czasie zagościł na wyspach stając się tam równocześnie narodowym trunkiem.

Początkowo matcha pita była jedynie towarzysko. Dopiero w XV wieku stała się elementem rytuałów w buddyzmie. Mnisi używali jej do wzmocnienia medytacji, a także ofiarowywali ją Buddzie.

Matcha – rytuał parzenia

Filozofia parzenia matchy związana jest ściśle z japońską kulturą i jest poniekąd odpowiedzią na dość intensywny i pełen przepychu styl życia XV-wiecznej arystokracji. Sposób parzenia, minimalistyczność jest zwróceniem uwagi na wartości duchowe, by zrozumieć, jak niewiele potrzeba do osiągnięcia równowagi i szczęścia.

Ten minimalizm w parzeniu matchy jest obecny do dzisiaj, dlatego też w pełnym pośpiechu świecie cieszy się on ogromną popularnością. Rytualne parzenie matchy uspokaja, przywraca równowagę pomiędzy ciałem, a duchem, co wpływa na nasze skupienie, a także na nasze spojrzenie na świat.

Jak rozpocząć rytualne parzenie matchy?

Herbaciarnie online to dobry początek, by rozpocząć swoją przygodę z matchą. Znajdziesz tu nie tylko samą matchę, ale również narzędzia dzięki którym będziesz mógł wykonać pełen rytuał. Nasz sklep herbaciany oferuje ci również wiedzę na temat parzenia, ale też i całej historii matchy, dzięki czemu równowaga i spokój nadejdą znacznie szybciej!

Jak sam widzisz, japońska herbata matcha to coś więcej niż tylko napój – to filozofia, dzięki której szybciej znajdziesz równowagę i spokój, który jest niezwykle potrzebny w codziennym życiu. Zaufaj azjatyckiej energii i rozsmakuj się w herbacie z tradycją. Odwiedź naszą herbaciarnię online już dzisiaj i zamów zestaw, dzięki któremu rytuał parzenia matchy wprowadzi cię w błogi nastrój.

Dlaczego warto wybrać My Pura Vida

FacebookWszystkie prawa zastrzeżone © 2024 My Pure Vida Projekt i wykonanie: HEDEA
Do góry