Darmowa dostawa z kodem lovematcha

BlogMatcha – rano czy wieczorem? Kiedy pić matchę?

Matcha jest rodzajem japońskiej zielonej herbaty, która zyskała ogromną popularność na całym świecie ze względu na swoje liczne korzyści zdrowotne. Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących picia tej herbaty jest odpowiedni czas spożycia napoju. Czy powinniśmy pić matchę rano czy wieczorem? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników.

Poranna matcha

Wiele osób decyduje się na picie matchy rano, ponieważ ma ona działanie pobudzające. Zawiera ona naturalną kofeinę, która może pobudzić organizm na początku dnia. Jednak kofeina w matchy działa nieco inaczej niż ta zawarta w kawie. Jest uwalniana stopniowo, co prowadzi do długotrwałego uczucia energetyzującego, ale bez gwałtownych skoków i spadków energii. Dlatego picie matchy rano może być dobrym sposobem na rozpoczęcie dnia w pełni skoncentrowanym i pobudzonym.

Herbata matcha może również pomóc w poprawie koncentracji i jasności umysłu. Zawiera aminokwas L-teaninę, która działa synergistycznie z kofeiną, tworząc efekt znanego jako “relaksacyjna czujność”. L-teanina ma właściwości uspokajające i może pomóc w redukcji stresu, jednocześnie poprawiając koncentrację i czujność. Dlatego poranne picie matchy może być szczególnie korzystne dla osób, które potrzebują skupienia na początku dnia.

Wieczorna matcha

Choć matcha ma działanie pobudzające, niektórzy ludzie decydują się na jej picie wieczorem z różnych powodów. Jednym z nich  jest to, że matcha zawiera znacznie mniej kofeiny niż kawa. Dlatego picie wieczorem może nie wpływać na sen w taki sam sposób jak napój kawowy, który może prowadzić do bezsenności lub zaburzeń snu. Jeśli masz wrażliwość na kofeinę i chcesz cieszyć się herbatą wieczorem bez zakłócania snu, matcha może być dobrym wyborem.

Matcha ma również właściwości detoksykacyjne i odżywcze. Jest bogata w przeciwutleniacze, a także w składniki odżywcze, takie jak witamina C, błonnik i chlorofil. Picie matchy wieczorem może pomóc w oczyszczeniu organizmu z toksyn zgromadzonych w ciągu dnia i dostarczyć cenne składniki odżywcze dla optymalnego funkcjonowania organizmu.

Podsumowując, odpowiedź na pytanie, czy pić matchę rano czy wieczorem, zależy od preferencji i indywidualnych potrzeb każdej osoby. Jeśli potrzebujesz pobudzenia i skoncentrowania się na początku dnia, picie matchy rano może być odpowiednim wyborem. Natomiast jeśli chcesz cieszyć się jej korzyściami zdrowotnymi i relaksującym działaniem wieczorem, bez obawy o zakłócenie snu, picie matchy wieczorem może być lepszym rozwiązaniem.

Warto jednak pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej na kofeinę i inne składniki matchy. Dlatego ważne jest słuchanie swojego ciała i obserwowanie, jak reaguje na tę herbatę o różnych porach dnia. Jeśli masz wątpliwości, warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą do spraw. żywienia, którzy mogą doradzić odpowiednie dozowanie spożycia matchy w zależności od Twoich potrzeb i stylu życia.

Dlaczego warto wybrać My Pura Vida

FacebookWszystkie prawa zastrzeżone © 2024 My Pure Vida Projekt i wykonanie: HEDEA
Do góry